APTEKA

Bilety : przedsprzedaż 50 zł / w dniu koncertu 60 zł

Kup bilety


 

APTEKA

KONKRETbanda / Escapes


Drzwi 19.00
Koncert. 20.00
Bilety : przedsprzedaż 50 zł / w dniu koncertu 60 zł

Zespół Apteka, powstał w 1983r Założony przez Jędrzeja Kodymowskiego i Macieja Błasiaka. Po dziś dzień aktywnie reprezentuje Trójmiejska scenę alternatywną. Jak co roku w listopadzie odwiedzi klub Ucho / Podwórko art.

APTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA...”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live'92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych.

APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym. APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.

Cytując lidera grupy Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego można bliżej poznać przesłanie zespołu, „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”.

Za tym, co dzieje się z formacją Kodyma dalej,nie nadąża chyba nawet on sam. Są, grają, koncertują. Niby nie wiadomo dokładnie co i jak, ale wiadomo, że Jędrzej znajdzie właściwą pigułkę muzyczną na każdą okazję.

APTEKA (rock / psychodela / alternatywa | Gdynia)

https://www.facebook.com/aptekaband

 

KONKRETbanda

Formacja założona przez czterech gdyńskich muzyków związanych z undergroundem Osady Muzycznej i Osady Kolejowej w Gdyni. Potężne uderzenie tożsame z Sonic Youth i Fugazi łączy się z najlepszymi tradycjami Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Współpracowali m.in. z Maciejem Cieślakiem z legendarnej formacji Ścianka, który realizował oraz produkował ich ostatni materiał.

Tomek Hinz- drums, voc
Marcin Tomal - bass
Fryzjer - guit, voc
Grzegorz Baran - voc

https://www.youtube.com/watch?v=lGvC56EmH6A&t=12s

EP19, by KONKRETbanda

Miejsce Wydarzeń


Podwórko Art / Klub Ucho Świętego Piotra 2
81-347 Gdynia
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google