FLAPJACK

bilety: 70 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (w dniu koncertu)

Kup bilety


 

Zapraszamy Was na wyjątkowy koncert FLAPJACK „Tribute to Guzik”, dedykowany pamięci zmarłego w 2021 roku wokalisty zespołu – Grzegorza „Guzika” Guzińskiego.

FLAPJACK

Cała historia zaczęła się pewnego grudniowego dnia 1993 roku, kiedy to Robert Friedrich i Maciej Starosta postanowili założyć zespół muzyczny, który zostanie zapamiętany przez tłumy słuchaczy i będzie pewną odskocznią od rodzimego Acid Drinkers. Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek „Hrap-Luck” Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin „Wimek” Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander „Olass” Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz „Guzik” Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue.

Flapjack ma w swoim dorobku cztery płyty („Ruthless Kick”, „Fairplay”, Juicy Planet Eart” i „KeepYourHeads Down”) oraz wiele koncertów i tras koncertowych z zaprzyjaźnionymi zespołami polskiej sceny metalowej, grał również na jednej scenie m.in. z legendarnym Faith No More. Utworów wykonywanych przez zespół Flapjack nie możemy przyporządkować do jednego, konkretnego gatunku muzycznego. Muzyka Litzy, Guzińskiego, Jahnza i Ślimaka to połączenie trash metalu z hardcore punkiem, zawierającym elementy rap rocka oraz rap core. Głębokie teksty oraz ciężkie brzmienia kontrastują z wpadającą w ucho melodią, czyniąc utwory Flapjacka docenianymi zarówno w gronie osób, poszukujących przesłania, płynącego z każdym dźwiękiem, jak i tych, którzy preferują melodyjne harmonie.

W styczniu 2021 roku zmarł wokalista zespołu – Grzegorz „Guzik” Guziński, pozostawiając po sobie pustkę w sercach fanów i muzyków, z którymi współpracował. Chcąc uczcić tego nietuzinkowego artystę, znakomitego tekściarza i muzyka, naszego kolegę i przyjaciela, zdecydowaliśmy się na spotkanie się w prawie „oryginalnym” składzie Flapjack, by spędzić ze sobą po latach trochę czasu i zrobić „Tribute to Guzik” . Zrobimy to najgłośniej i najmocniej jak tylko potrafimy! Czyli po prostu ”Ruthless kick”!

Skład:
Robert „Litza” Friedrich
Maciej „Ślimak” Starosta
Maciej Jahnz
Michał „Mihau” Kaleciński
Pozycje wokalistów w tym składzie objeli:
J Kroto Cokesky z zespołu Hope oraz Rafał „Hau” Miroch

 

Miejsce Wydarzeń


Klub Ucho Świętego Piotra 2
81-347 Gdynia
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google